Петзвездният Арсенал си върна лидерството във Висшата лига след разгром с 5:0 над последния в класирането Нотингам Форест.

"Артилеристите" впечатлиха с поредната си брилянтна продукция и невероятното настроение, което показа в предни позиции.

Още в петата минута на двубоя Габриел Мартинели с глава даде старт на шоуто, което продължи през втората част с два гола на Рийс Нелсън, както и по един на Томас Партей и Мартин Йодегор.

С този очакван и напълно заслужен успе, Арсенал събра актив от 31 точки и оглавява Висшата лига с два пункта пред шампиона Манчестър Сити.

В късния двубой от вечерта видяхме реабилитираният Кристиано Роналдо да започна от първата минута за Манчестър Юнайтед, а това донесе успех на тима.

"Червените дяволи" надвиха Уест Хем с 1:0, заемайки петото място в класирането.

Единственият гол вкара Маркъс Рашфорд - негов №100 с екипа на Манчестър Юнайтед, а той се оказа и достатъчен за този успех, който не дойде по най-лесния начин.

В последните около 20 минути двубоят се играеше предимно пред вратата на домакините, като на няколко пъти вратарят Давид Де Хеа трябваше да прави решителни спасявания. Дори и критикуваният Хари Магуайър бе на точното място в даденото от съдията продължение, за да спре сигурен гол за Уест Хем.

Така Юнайтед грабна трите точки, а доста странно за двубой от Висшата лига, Кристиано Роналдо бе на терена от първата до последната минута.