Жерар Пике се сбогува по скандален начин с футбола. След като през уикенда бе изпратен емоционално от феновете на Барса на "Камп Ноу", се очакваше защитникът да запише последни минути в кариерата си в гостуването на Осасуна (2:1).

Това обаче не стана, след като Пике, който бе резерва, бе изгонен от съдията Хесус Хил Мансано на почивката заради грозни псувни от страна на играча. Пике беше видимо недоволен от отсъжданията на рефера и го преследва от терена и през тунела, засипвайки го с обиди.

ВИДЕО ОТ СКАНДАЛНАТА СЛУЧКА ВИЖТЕ ТУК>>>

Най-големият испански спортен всекидневник Marca се добра до официалния доклад на рефера, където са описани точните думи на Пике. Тъй като 95 процента от тях са цинизми, няма да ги цитираме. Единствено ще подскажем, че основен герой в тирадата от легендата на Барса е майката на рефера.

Разбира се, Пике ще отнесе тежко наказание за псувните, но то на практика ще е безпредметно, след като той вече е сложил край на кариерата си.

Интересното обаче е, че с червения си картон бившият испански национал вече има 11 изгонвания с екипа на Барса. Така той изравни рекорда на Христо Стоичков, който също има 11 червени картона по време на престоя си при каталунците.

Трети в тази неособено приятна класация е Пеп Гуардиола, който е бил гонен от игра 9 пъти.