ЦСКА 1948 се превръна в петия тим, намерил място на четвъртфиналите в турнира за Купата на България.

Това се случи след победа с 2:0 над Берое в Стара Загора, в мач от осминафинлната фаза на надпреварата.

По този начин ЦСКА 1948 се присъедини към ЦСКА, Арда, Спартак (Варна) и Локомотив (София), а още три срещу от тази фаза ще се изиграят утре и в неделя.

Първият гол под Аязмото падна в 53-ата минута на срещата, когато украинският нападател на гостите - Евгений Сердюк, вкара с удар от воле от около 7-8 метра.

Топката към него бе свалена сякаш случайно от Георги Русев, а Сердюк реагира бързо и с прецизен удар вкара гола, до голяма степен пратил ЦСКА 1948 напред в турнира.

С оглед показаното през цялата среща, успехът на гостите дойде заслужено, защото освен попадението, те имаха още няколко чудесни положения, както през първата, така и през втората част.

През първото полувреме Ивайло Чочев дори успя да открие резултата, но голът бе отменен заради засада на асистиралия му Елитон.

Като по чудо в 76-ата минута ЦСКА 1948 не успя да реши всичко в мача, когато Карлос Охене стреля в гредата, а секунди по-късно отново гредата спаси Берое, този път след удар на Алекс Колев.

До края Берое така и не успяваше да застраши вратата на своя опонент, а може би заслужено ЦСКА 1948 стигна до втори гол във втората минута на добавеното от съдията продължение, когато Алекс Колев се откъсна от отбраната и оформи крайния резултат.