Украйна успя да измъкне точка от фаворита Англия в мач от група С на евроквалификациите. Двубоят завърши 1:1, като бе ръководен безгрешно от българска съдийска бригада начело с Георги Кабаков.

Срещата се игра в полския град Вроцлав, където украинците домакинстват заради войната в родината им. Но пък определено получиха огромна подкрепа от над 40 000 фенове по трибуните, които вееха украински знамена.

Вдъхновени от адската атмосфера, украинците успяха да открият резултата в 25 минута, когато Зинченко получи чудесно подаване и от десетина метра прати топката в мрежата на "трите лъва".

Гостите обаче успяха да изравнят точно преди почивката, когато изтеглилият се в доста задни позиции Хари Кейн намери със страхотен 30-метров пас включващия се от задна позиция Кайл Уокър, който нахлу в наказателното поле и реализира. Ситуацията бе прегледана от българските арбитри със системата VAR, след което попадението бе признато.

Това бе и първо попадение за десния защитник с фланелката на Англия, въпреки че на сметката му има цели 77 мача с екипа на националния отбор.

Getty Images

Добрите изяви на Кабаков продължиха и през второто полувреме, когато двата тима се опитаха да си спечелят дузпа със симулации, но българският съдия не се подведе. В 59-ата минута Англия можеше да поведе в резултата, но изстрелът от границата на наказателното поле на Букайо Сака се отби в напречната греда.

След този мач Англия остава лидер в групата с 13 точки, а Украйна е на втора позиция със 7.

По-късно тази вечер е мачът между Северна Македония и Италия, но както и да завърши той, няма как (поне засега) украинците да бъдат изместени от второто място. Причината е, че "скуадрата" и македонците имат само по 3 точки, но Италия е не с един, а с два мача по-малко.