Манчестър Юнайтед спечели трети пореден двубой в Премиър лийг. Подемът на "червените дяволи" продължи благодарение на Джейдън Санчо, който отбеляза единствения гол при гостуването на Лестър, завършило 1:0 в полза на славния тим. За сметка на това ситуацията при "лисиците" е на обратния полюс и те все още не познават вкуса на успеха от началото на сезона.

С победата в четвъртък вечер Юнайтед изпревари в класирането големия си исторически съперник и има 9 точки от 5 двубоя, заемайки пето място, докато мърсисайдци са шести с една точка по-малко. Лестър е двадесети.

Гостите грабнаха трите точки благодарение на комбинация между Маркъс Рашфорд и Санчо, завършила с топка в мрежата на Дани Уорд в 23-ата минута.

За домакините това бе четвърта поредна загуба - нещо, което за последно се бе случвало през февруари 2017 година и завърши с уволнението на Клаудио Раниери. Новото пoпълнение Каземиро влезе като смяна и игра около тридесетина минути, а Кристиано Роналдо получи малко повече от 20 минути на терена.