Ливърпул направи огромна крачка към своя десети финал в най-престижния клубен турнир в света.

Мърсисайдци победиха с 2:0 Виляреал в първия полуфинален мач от Шампионска лига помежду им, осигурявайки си комфортен аванс преди реванша в Испания следващия вторник.

В случилото се тази вечер на "Анфийлд" няма нищо изненадващо, защото именно подобни бяха очакванията - за тотална доминация на Ливърпул и комфортна победа. Виляреал безспорно бе една от най-приятните европейски изненади в поселдните години с достигането до този полуфинал, но днес "жълтата подводница" просто срещна доста по-класен тим.

За 90 минути на "Анфийлд" Виляреал отправи едва един удар, при това неточен, а през цялото останало време се отбраняваше храбро, но отбраната в жълто се пропука фатално на два пъти в началото на втората част.

Тогава Ливърпул нанесе два светкавични удара за по-малко от 120 секунди, които в крайна сметка бяха и решителните мигове в този мач.

След греда, няколко пропуска и отменен гол, Ливърпул се нуждаеше от доза късмет за откриващия гол, но трябва да отбележим, че той се усмихна на мърсисайдци напълно заслужено с оглед продукцията на терена.

В 53-ата минута на мача капитанът Хендерсън опита центриране, но топката рикошира в крака на бранителя Еступинян и подлъга стража на испанците, влизайки със странна парабула в неговата врата.

Снимка: Getty images

"Жълтата подводница" бе ударена, а секунди по-късно Ливърпул нанесе и вторият си много тежък удар.

След една брилянтна атака Мохамед Салах пусна чудесен пас към Мане, който трябваше просто да чукне топата покрай вратаря и го направи за 2:0.

Малко след второто попадение нов гол на Ливърпул бе отменен заради засада, но с всяка следващата минута мърсисайдци намаляваха агресията си в атака, очевидно доволни от резултата.

2:0 сякаш перфектно устройваше Юрген Клоп и неговите момчета, като с много разигравания и спокоен контрол на топката, те по перфектен начин затвориха този двубой.

Разбира се, че 2:0 в никакъв случай не е резултат, който означава за дължително класиране на Ливърпул, но с оглед класите на двата тима и показаното тази вечер, трудно бихме повярвали, че сензацията в Испания е възможна.

Логиката сочи, че 16 години по-късно, отново англисйки тим ще спре Виляреал на полуфинал в Шампионска лига, а това ще е Ливърпул, който гледа към своя трети финал в последните пет сезона.