Нестор Питаня ще свири мача на откриването на Световното първенство между Русия и Саудитска Арабия. Двубоят е в четвъртък от 18 часа в Москва.

Аржентинецът е с репутация на корав човек, който не търпи възражения на терена, а и с физиката си на културист изисква респект.

Питаня е на 42 години и ще води мача 3 дни преди рождения си ден. Той е съдия с голям опит - от 7 сезона е рефер на ФИФА, като му бяха поверени немалко сложни мачове.

Нестор бе арбитър на четвъртфинала на Мондиал 2014 между Франция и Германия (0:1), води двубои на Копа Америка 2015, както и на Купата на Конфедерациите преди година в Русия. На миналото Световно първенство Питаня бе съдия на мача на руснаците с Южна Корея, завършил 1:1. Не е ясно дали домакините виждат лош знак в това, но е сигурно, че в четвъртък ще са принудени да търсят само победа на старта на Мондиала.