Последните два отбора в Първа лига Хебър и Спартак (Варна) завършиха 0:0 в заключителния мач от 20-ия кръг.

Резултатът донесе 13-ата точка на тимът от Пазарджик и той се изравни отново с 14-ия Пирин. Спартак (Варна) остава на последното 16-о място с 9 токчи.

Хебър прие мача на своя стадион за първи път през сезона, като за последно това се бе случвало в елита на Българяи преди 22 години.

Домакините останаха с човек повече в последните 15 минути, след като Ивайло Михайлов си извади два жълти картона. И преди червения картон, и след него спартаклии държаха топката, имаха инициативата, но така и не стигнаха до решаващ удар и гол.

Треньорът на домакините Владимир Манчев трябваше да направи промяна минути преди първия съдийски сигнал, тъй като вратарят Звонимир Микулич получи разтежение на бедрото на загрявката. До 10-ата минута гостите от Варна създадоха напрежение в две атаки, в които беше замесен Виктор Митев, но до удар към Петър Дебърлиев не се стигна. Последваха пробив на Родни Антуи, опит за удар на Ромееш Ивей, но отново без резултат.

В последната минута на първата част домакините бяха много близо до откриване на резултата. Октай Хамдиев проби по дясното крило и буквално от аутлинията, паднал върна топката към точката за изпълнение на дузпа. Там я посрещна Венсан Марсел, който стреля, но вратарят Кристиано Фигейредо внимаваше и спаси сигурен гол. При последвалото разбъркване Бен Карамоко ликвидира опасността.

Гостите от Варна продължиха да владеят повече топката, но както и преди почивката, все не успяваха да стигнат до удар. В началните 15 минути изпълниха четири поредни ъглови удара, в които създадоха напрежение, но не стигнаха до решаващ шут.

Домакините останаха с 10 човека на терена, след като Ивайло Михайлов си извади доста наивно втори жълт картон за поваляне на Руменов. Веднага след това спартаклии създадоха добра възможност, като Лерой Микелс влезе в наказателното поле и стреля, но Дебърлиев улови топката.

Спартак Варна продължи да търси гол и победа, но футболистите на Димитър Димитров-Херо трудно стигаха до удар. В 91-ата минута Лерой Микелс проби от ляво към наказателното поле, стреля, но топката мина край гредата. Буквално в последната минута Александър Цветков получи отбита топка на дъгата, стреля, но я изпрати край страничната греда.