Райо Валекано показа смела игра и заслужено взе точка от един от "по-големите футболни братя" от Мадрид - Реал. Тимът от квартал "Вайекас" е далеч от доказаните колоси като "кралския клуб" и Атлетико, но въпреки това се пребори за точка днес - срещата между двата отбора завърши при равен резултат 1:1.

Това развитие със сигурност е зарадвало Жирона, защото каталунците, които преследват Реал в челото на класирането, ще могат да съкратят преднината на столичани, която е 6 точки.

ВИДЕО ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

За символичните гости Лука Модрич, който недоволстваше от игровото си време, започна от първата минута за гостите, ала така и не успя да бъде от съществена полза на своя тим. Реал поведе в резултата още в третата минута, когато Феде Валверде пусна дълъг диагонален пас от десния фланг, а Хоселу засече топката в наказателното поле за 1:0.

"Белите" обаче останаха начело едва двадесетина минути, защото след консултация с ВАР съдията даде дузпа за игра с ръка на Едуардо Камавинга в собственото му наказателно поле.

Раул де Томас се нае с изпълнението и не разочарова, изравнявайки резултата за 1:1.

Така приключи и впечатляващата серия на Реал - преди днешното си гостуване на "Естадио де Вайекас", футболистите на Карло Анчелоти бяха единствените в Топ 5 първенствата на Европа без допуснат гол от статично положение. Било то корнер, свободен удар или дузпа.

Валверде, който асистира за първия гол, удари греда преди почивката, а през второто полувреме Райо имаше своите възможности за втори гол. Вратарят Лунин обаче отново бе на ниво не един или два пъти и предотвратяваше това.

На финалната права Анчелоти потърси промяна и пусна в игра Родриго и Тони Кроос, ала и това не помогна на неговия отбор. В средата на шестте минути продължение Реал остана и с човек по-малко, след като Дани Карвахал удари с ръка в лицето противникови играч и бе изгонен с директен червен картон.