Манчестър Сити постигна очаквана домакинска победа над Кристъл Палас с 4:0 и се изкачи до второто място във Висшата лига.

"Гражданите" не оставиха съмнение в превъзходството си и така направиха огромна крачка към върха на класирането, като за целта в сряда ще трябва да спечелят домакинството си на Астън Вила в отложен мач, за да станат първи.

Днес в големия герой за отбора на Пеп Гуардиола се превърна централният защитник Джон Стоунс, който по принцип бележи изключително рядко, но срещу Палас се разписа на два пъти. Стори го за първи път в кариерата си.

Сити поведе в 26-ата минута след изумителна асистенция на Кевин Де Бройне с външен фалц, която намери главата на Стоунс - 1:0.

В 56-ата минута Илкай Гюндоган направи 2:0, след като ъглов удар бе изчистен и топката се озова в него. С красив удар той не остави шанс на Гуаита.

Класическото 3:0 стана факт след ново попадение на Джон Стоунс. След нов ъглов удар, изстрел на Рубен Диас бе спасен от вратаря, но при добавката английският централен защитник бе точен.

В 88-ата минута с перфектно изпълнен пряк свободен удар Рахийм Стърлинг оформи крайното 4:0.

Така Сити събра 35 точки и е на две зад лидера Манчестър Юнайтед. Палас е 13-и с 23 точки.