Франция се съумя да победи САЩ в последната си контрола преди Мондиал 2018, като гол в края на Килиан Мбапе предотврати дори изненадваща загуба - 1:1.

Джулиан Грийн откри за гостите в края на първото полувреме и смълча препълнения стадион в Лион, където публиката пееше за злато и титла на Световното първенство. Франция има вероятно най-много талант в състава от всички финалисти, остава да се види, дали това може да се превърне в печеливш отбор на голямо първенство.

Мбапе изравни след пас на резервата Бенжамин Павар в 79-ата минута.

В началото на второто полувреме здрав сблъсък във въздуха остави на земята окървавени Оливие Жиру (Франция) и Мат Миазга (САЩ), които по ирония на съдбата са съотборници в "Челси". Двамата бяха заменени, въпреки че Жиру опита да продължи с пукната и превързана глава.

Селекционерът Дидие Дешан не бе притеснен от ремито, а от състоянието на нападателя си, както и от леката травма, която получи в последните секунди Пол Погба, напуснал терена накуцвайки. И двамата би трябвало да са на линия за първия мач от Мондиала - срещу Австралия на 16 юни.