Германският РБ Лайпциг не показа никакво съчуствие на футболния терен и съсипа украинската мечта за отбор в елиминациите на Шампионската лига. Решаващият мач във Варшава в група F противопостави Шахтьор (Донецк) на представителя на Бундеслигата и победа пращаше на осминафинал украинците.

Но Лайпциг удари тежко - 0:4, за да си осигури отново място сред най-добрите 16 отбора в турнира.

Кристофър Нкунку откри в 10-ата минута, а след почивката вкараха Андре Силва, Доминик Шобошлай и Дани Олмо, за да пратят в нокаут Шахтьор. Куриозно, на старта на битките в тази група украинците разбиха този съперник с 4:1 в Германия.

Днес отмъщението бе пълно, а и с много важна стойност.

Единствената неприятна вест за вечерта за Лайпциг е контузията на Тимо Вернер, който напусна рано с разтежение. Дните до Мондиал 2022 никак не са много и тази новина не е приятна и за Бундестима.

Германският отбор отива на осминафинал като втори в групата и няма да е поставен, защото Реал си свърши работата и спечели с 5:1 у дома срещу Селтик, за да защити първото място.

Лука Модрич откри от дузпа, пак от 11 метра вкара Родриго, а после Марко Асенсио, Вини Жуниор и Феде Валверде реализираха. Жоао Жота върна попадение за "детелините".

Мадрид е първи с 13 точки, РБ Лайпциг завършва с 12, Шахтьор - с 6, а Селтик финишира с 2.

Но пак е по-добре от вечния враг Рейнджърс, който счупи антирекорд ден по-рано в Шампионската лига - 0 точки и 2-22 голова разлика.