Реал Мадрид не позволи на Барселона да се оттегли с голяма преднина в паузата на испанското първенство, след като спечели домакинството си срещу Кадис с 2:1.

Едер Милитао и Тони Кроос вкараха за шампионите, гостите върнаха гол чрез Лукас Перес малко преди края. Нервните последни минути, а и като цяло колебливото представяне на Мадрид, затвърдиха впечатлението - тимът на Карло Анчелоти може да е доволен, че прекъсването в клубния футбол идва сега. Вероятно като игра това е най-трудният период за отбора от поне година.

Милитао вкара с глава в края на първото полувреме, след като преди това Винисиус Жуниор забърка поредните скандали около себе си, спорейки и провокирайки играчи на съперника.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

Бразилското крило все повече се превръща в мишена на неприязън у противниците, често преиграва след рутинни нарушения, а в този мач няколко пъти скачаше срещу едри бранители на Кадис за дреболии като неособено убедителна симулация на сънародника му и партньор в атаката Родриго.

След мача Вини публикува и поредния си скандален пост в Туитър, като написа: "Слава богу, още един мач без тежка контузия", придружено от снимка на бранители на съперника. Поне изтри фотоса по-късно, очевидно предупреден от хора от клуба му.

Всъщност, нямаше кой знае какви грубости в мача, но крилото - блестящ като игра иначе, просто обича да мрънка.

След като получи критики преди време за оскърбителния и неуважителен към съперниците начин, по който се радва на голове, Вини се оплака, че това е расизъм... И това бе скандал, който близо месец занимаваше медиите в Испания.

Кроос вкара гола на вечерта с воле от далеч, в свой позабравен стил. Попадението гарантира точките, с които Реал финишира първата фаза от сезона с 35 точки, на 2 зад Барселона.

Трети е Реал Сосиедад с 26, а четвърти - Атлетик Билбао с 24. Това бе и последният мач в Ла Лига до 30 декември, когато първенството се подновява, 12 дни след финала на Мондиал 2022 в Катар.