Реал Мадрид победи Гранада с 1:0 в среща от 23-ия кръг на испанската Ла Лига и дръпна на върха с шест точки преднина.

Хората на Карло Анчелоти се измъчиха в намирането на точния удар, но в 74-ата минута класно индивидуално изпълнение на Марко Асенсио донесе трите точки.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА >>>

"Кралете" продължават да са без загуба на своя "Сантяго Бернабеу" (осем успеха и четири равенства) и към момента изглеждат като най-заслужилият бъдещ шампион, макар и още да е рано.

Преднината пред втория Севиля вече е шест точки, а тази пред третия Бетис набъбна на десет след днешната загуба на андалусийци от Виляреал с 0:2.

Реал далеч не изигра слаб мач, но и можеше да изостане рано в резултата, когато Тибо Куртоа трябваше да спасява опасен удар на Антонио Пуертас.

Оттам нататък всичко интересно бе пред вратата на Гранада. В 31-ата минута Карлос Нева едва не си отбеляза автогол, след като отклони топката в напречната греда зад своя вратар Луис Максимилиано.

Последваха страхотни намеси на португалския страж след удари на Иско, Родриго, Асенсио и Лука Йович.

Асенсио обаче отправи страхотен шут от границата на наказателното поле в 74-ата минута, за да отбележи единственото попадение.