Реал (Мадрид) не допусна сензация и спечели визитата си на Кадис с 2:0.

Кралете трябваше да почакат доста време за откриващия си гол, след като в продължение на 72 минути не успяваха да намерят път през отлично подредената отбрана на домакините.

А когато пролука се намираше, то вратарят Давид Гил се намесваше по отличен начин.

Трябваше да се стигне до ситуацията, в която може би най-неочакваният полеви играч на терена успя да вкара откриващото попадение.

Става въпрос за бранителя Начо, който намери топката от въздуха и с отлично насочен удар в долния ъгъл успя да отбележи. ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК >>>

Само четири минути след неговия гол, крсиво попадение вкара и Марко Асенсио, с което набързо Реал успя да затвори мача така, кактро трябваше да стори доста по-рано.

С победата Кралете събраха 62 точки, десет по-малко от Барселона, който обаче има и мач по-малко.

Днес акцентът на деня в Ла Лига бе баското дерби между Атлетик (Билбао) и Реал Сосиедад, което домакините спечелиха с 2:0 след два гола на Иняки Уилямс. ВИЖТЕ ТУК >>>

Това завърза битката за топ 4, защото Бетис победи Еспаньол с 3:1 и успя да се доближи на три точки от Реал Сосиедад.