Кралят на Европа "Реал" (Мадрид) ще играе на трети пореден финал в Шампионска лига и четвърти в последните пет години.

Играчите на Зинедин Зидан стигнаха до равенство 2:2 с "Байерн" (Мюнхен) на "Сантяго Бернабеу" в нов луд мач от турнира и с общ резултат 4:3 завоюваха правото да спорят за трофея в Киев на 26 май.

Двубоят в Мадрид бе истинско шоу за неутралния зрител, а феновете на двата тима изхабиха доволно количество нерви. Радостта обаче за втора поредна година бе за "белия балет".

"Байерн" изигра нов фантастичен мач в офанзивен план и създаде безброй голови положения, но подобно на първия мач ги пропиляваше с лекота. За това обаче бе виновен и стражът на домакините Кейлор Навас, който спаси почти всичко, което бе изстреляно в очертанията му.

Така "Реал" продължава уникалната си доминация в турнира и напомня за силния си период от 50-те години на миналия век. В елиминациите тимът отстрани три от най-силните отбори в Европа - ПСЖ, "Ювентус" и "Байерн".

Германците поведоха още в третата минута и напомниха на "Реал" за кошмара срещу "бианконерите" отпреди три седмици.

Джошуа Кимих вкара отблизо след грешка на Серхио Рамос, който твърде лековато се опита да изчисти топката. Всичко дойде след добра игра на Франк Рибери по фланга.

"Белия балет" обаче този път се съвзе бързо и изравни. В 11-а минута Карим Бензема вкара първия си гол в Шампионска лига от 21 ноември насам и общо третия в надпреварата.

Френският нападател се възползва от перфектно центриране на Марсело и рестартира събитията на "Бернабеу".

После двата отбора се втурнаха в непрестанни атаки и разчитаха на страховитата си скорост в нападение.

В 33-а минута "Байерн" не вкара по чудо. И то на два пъти. Първо Кейлор Навас спаси удар на Томас Мюлер, а при добавката Хамес Родригес от непосредствена близост прати топката над вратата.

"Реал" отвърна със силен шут на Роналдо, който бе спасен от Свен Улрайх. При последвалия корнер Рамос прати топката в мрежата, но от външната й страна.

В края на полувремето Корентен Толисо отправи фалцов удар, но не намери очертанията. После баварците поискаха дузпа за игра с ръка на Марсело. Основания за оподобно отсъждане имаше. Всичко трябваше обаче да се реши във втората част.

А тя започна по крайно любопитен начин - с нов гол на Бензема. Французинът се възползва от потресаваща грешка на Улрайх, който докато топката се търкаля към него се досети, че не може да я хване с ръце. Затова я остави и противниковият нападател реализира на празна врата.

Последва удар на Давид Алаба, който бе спасен от Навас, а на отсрещната врата Роналдо направи следващия изумителен пропуск в мача, пращайки топката над вратата.

След 55-а минута натискът на "Байерн" стана страховит за съперника. След няколко последователни шанса логичното се случи в 63-а минута. Хамес Родригес вкара на бившия си отбор и не се израдва на попадението - 2:2.

В 74-а минута Навас трябваше да прави ново страхотно спасяване. Той се намеси прекрасно след удар Толисо.

До края "Байерн" натисна с всички сили, но така и не успя да преодолее вездесъщия Навас, който бе като стена пред головата си линия.