Манчестър Юнайтед спечели с 2:0 гостуването си на Лестър в последния кръг от сезона на английската Висша лига. Домакините не успяха да изпълнят мисията си, защото трябваше да спечели, за да се класира за Шампионската лига или да вземе точка, но Челси да загуби от Уулвърхемптън. Нито едно от двете не се случи и така играчите на Брендън Роджърс ще се задоволят с пето място и участие в Лига Европа, докато гостите си осигуриха място в ШЛ, като паралелно с това получиха и четиринадесетата си дузпа за сезона в първенството - абсолютен рекорд в историята на Премиър лийг.

Юнайтед започнаха по-настоятелно и още във втората минута претендираха за дузпа срещу Антони Марсиал след нарушение на Уес Морган, но такава нямаше как да бъде отсъдена заради засада на французина. Първият шанс за Лестър пък дойде след четвърт част игра и грешка от страна на Неманя Матич, довела до силен изстрел отдалеч на Вилфред Ндиди, профучал над вратата

Домакините се защитаваха изключително организирано и залагаха на скорост в нападенията си, като именно след контраатака Келеши Ихеначо стреля опасно, Давид де Хеа показа колебание и изпусна топката, а Джейми Варди го връхлетя, но не успя да я довкара в 25-ата минута.

Снимка: Getty Images/Guliver Photo

Седем минути след това Бруно Фернандеш прати топката във вратата на "лисиците" след превъзходен прехвърлящ пас на Пол Погба, но съдията отмени попадението заради засада. Лестър отговориха с няколко атаки, в които личеше значително пвоече увереност, но головете все още липсваха. Марсиал и Маркъс Рашфорд имаха по един шанс в продължението на първото полувреме, като също не успяха да отбележат.

Силен дъжд и натиск на домакините дадоха начало на второто полувреме, а головете на "Кинг Пауър Стейдиъм" продължиха да са нещо непознато. Най-близо до попадение бе Варди, който в 60-ата минута нацели греда с удар с глава след центриране от фаул.

В 69-ата минута Марсиал за втори път в мача бе повален в наказателното поле, а след консултация с ВАР съдията реши, че този път е имало достатъчно контакт, за да бъде отсъдена дузпа. Фернандеш се нае с изпълнението и по изключително хладнокръвен начин прати Каспер Шмайхел в грешния ъгъл за 1:0.

Само пет минути след тoва пред резервата Харви Барнс се откри златен шанс, но той стреля недостатъчно силно и в обсега на Де Хеа в 75-ата минута, а до края домакините направиха всичко по силите си, но не успяха да стигнат до гол, а дори напротив - получиха втори такъв в добавеното време, когато Шмайхел подари топката на резервата Джеси Лингард, който вкара за 2:0.

Малко преди това бившият играч на Юнайтед Джони Еванс бе изгонен за грубо нарушение срещу Скот Мактоминей.