Лацио победи с 2:1 Ювентус, но не успя да го спре по пътя му към осми финал за последните 10 сезона в турнира за Купата на Италия.

Грандът от Торино се измъкна от продължения 7 минути преди края, когато резервата Аркадиуш Милик вкара попадението на облекчението.

Юве водеше с 2:0 след първия мач, но загуби аванса си още до 48-ата минута, след като Валентин Кастеянос вкара два пъти за Лацио.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

Стадион "Олимпико" предвкусваше голяма вечер за римските "орли", преди Милик да стане от скамейката и с първото си докосване да предотврати продълженията.

Рекордьорът по купи Ювентус (с 14) ще търси шести трофей за десет сезона в турнира на финала на 15 май, който отново е на същия стадион.

Съперник ще е Аталанта или Фиорентина, които играят своя реванш от полуфиналите в сряда вечер.

Тимът от Флоренция има аванс от 1:0 след първия мач.