Рома започна победно в групата на ЦСКА в Лига Европа, след като сътвори петминутен обрат при гостуването си на най-добрия швейцарски отбор в момента - Йънг Бойс (Берн). Италианците спечелиха с 2:1, макар да губеха в продължение на почти час игра.

Домакините откриха от дузпа в 14-ата минута, която бе реализиран от Жан-Пиер Нсаме. Римляните успяха да отвърнат на удара чак в 69-ата минута, когато Един Джеко изведе Бруно Перес зад защитата, а той прати топката под плонжа на вратаря за 1:1.

Пет минути по-късно гостите изковаха и окончателния си успех с втори гол, който бе дело на Мараш Кумбула, отбелязал с глава след центриране на Хенрих Мхитаряня.

След седмица Рома приема ЦСКА в първото си домакинство от група "А".

Арсенал също постигна обрат далеч от дома - 2:1 срещу Рапид (Виена). Тахиарсис Фунтас изведе напред някогашния отбор на Трифон Иванов с гол в 51-ата минута, но попадения на Давид Луис и Пиер-Емерик Обамеянг, съответно в 70-ата и 74-ата минута осигуриха успеха на лондончани на старта в група В.

Наполи допусна домакинска загуба от АЗ Алкмаар на "Сан Паоло". Нидерландците, в чийто редици имаше заразени с коронавирус преди мача, спечелиха трудното гостуване с 1:0.

Най-зрелищен от ранните мачове бе този между Байер (Леверкузен) и Ница в група С - 6:2 в полза на "аспирините". Те водеха с 2:0 до 16-ата минута благодарение на Надим Амири и Лукас Аларио, но Амин Гуири намали след половин час футбол - 2:1. Муса Диаби, Карим Блеараби на два пъти и Флориан Вирц писаха "отличен" на гостите от Лазурния бряг между 61-ата и 87-ата минута, в Алексис Клод оформи крайното 6:2 в последната минута.