Рома прекъсна ужасната си серия в дербито на Вечния град и не само вкара гол, но и постигна победа над големия си съперник Лацио.

"Вълците" спечелиха дербито на "Стадио Олимпико" с 1:0, а двата тима продължиха тарадицията да правят нискорезултатни мачове без особено запомнящи се мигове.

Обстановката както винаги бе невероятна - като на истинско дерби, нервите, заряда и сблъсъците също отговаряха на реномето на мача, но чисто футболно двата тима не впечатлиха.

Все пак Рома, който не бе вкарвал на Лацио в четири поредни дербита, най-сетне успя не само да изпита радостта от попадението, при това пред собствените си ултраси, но и също така да се поздрави с крайната победа.

ВИДЕО ВИЖТЕ  ТУК >>>

Три от последните четири мача в това съперничество завършваха с минимални победи за Лацио, а един от двубоите пък завърши при нулево реми.

Ниската резултатност продължи и днес, като единственото попадение вкара Джанлука Манчини в 42-ата минута.

Снимка: АР/БТА

Италианският национал бе оставен непокрит при центриране от корнер и той по отличен начин използва най-силното си оръжие в противниковото наказателно поле - играта с глава.

1:0 за Рома в края на първата част и резултат, който се запази до последната минута.

Макар през второто полувреме Лацио да владееше повече топката и да опитваше да стигне до изравняване, "орлите" така и не създадоха чист шанс за гол, а за всичките 90 минути те отравиха само един точен, но доста безопасен удар към вратата.

Снимка: Getty images

Рома бе отборът, който с две контраатаки можеше да затвори мача, но пропусна тези шансове, като при единият от тях Стефан Ел Шаарауи нацели страничната греда.

Така Рома на практика отказа Лацио от мечтите за Шампионска лига. "Вълците" от своя страна заемат петото място с 55 точки, две зад четвъртия Болоня, докато Лацио е на седмо място, но вече изостава на девет точки от своя градски опонент.

По-рано днес Милан направи изключитлено важна крачка към това да си осигури място в Шампионска лига, което на този етап изглежда сигурно за "росонерите".

Милан победи безпроблемно гостуващия Лече с 3:0, след като в самото начало на мача Пулишич и Жиру набързо вкараха два гола, а в началото на втората част Рафаел Леао оформи класическата победа.

Така Милан остава на второто място с 68 точки. На сериозните 11 точки и с мач повече от лидера Интер, но и със също толкова сериозните 13 точки пред петия Рома.