Кристиано Роналдо по традиция стана герой в мача на своя отбор Ал Наср, като донесе победата в седмата минута на добавеното време. Тимът му спечели двубоя от седмия кръг на шампионата на Саудитска Арабия с 2:1 като гост на Ал Шабаб, а португалската легенда вкара дузпа, с която оформи крайния резултат в 97-ата минута.

Роналдо и съотборниците му бяха на път да загубят точки в драмата, в която при 1:0 в тяхна полза (гол на Еймерик Лапорт) бе отменено попадение на Садио Мане, което щеше да реши мача. В последните секунди на редовното време Али ал Хасан си вкара автогол и изравни за домакините, а Ал Наср сякаш отново вървеше към пропилени две точки.

Но Роналдо вкара от 11 метра в седмата минута на добавеното време, след като домакините допуснаха атака и извършиха глупаво нарушение в наказателното поле, затривайки усилията си да изравнят.

Ал Наср има 17 точки след 7 кръга, като допусна две равенства и изостава на 4 от лидера и шампион Ал Хилал, който е с пълен актив.

А това е факт, след като по-рано в петък този тим надигра безпроблемно Ал Файха с 3:0 на "Кралската арена" в Риад.

И то - пред очите на Новак Джокович, великана на тениса. Сърбинът дойде на мача, слезе на терена и се прегърна приятелски със сънародниците Сергей Милинкович-Савич и Александър Митрович, които играят за Ал Хилал.

Ноле получи и фланелка на отбора (долу), с която позира преди двубоя.

Джокович е в Саудитска Арабия за демонстративен турнир, в който днес ще срещне Рафа Надал (17:30 часа наше време) за последен път в кариерите на двамата великани.

От 19:00 часа пък е финалът на състезанието между Яник Синер и Карлос Алкарас.