По-малко от месец, след като застана начело на Септември, Николай Митов е само на една точка от това да върне столичния тим в елита.

Може би ключовата победа по пътя към промоцията бе постигната днес, когато Септември спечели с 2:0 гостуването си на Монтана - отборът, който Митов водеше до 22 април.

Бившият треньор на Левски смени Монтана и Септември само в рамките на два дни, а с днешната победа не само се приближи на точка от елита, но и уби надеждите на бившия си тим, че може да мечтае за Първа лига.

Днес Септември отлично издебна своите шансове на котраатака и успя да открие в 16-ата минута чрез Борислав Маринов, който започна деня със своята задължителна матура, а няколко часа по-късно бе на терена в Монтана.

Макар домакините да бяха по-активният тим през целия мач и да имаха достатъчно шансове да изравняват и обърнат мача, то до гол чрез поредна контраатака стигна Септември в последната 90-а минута.

Така кръг преди края във Втора лига ситуацията е следната.

Още преди няколко седмици промоция си осигури Спартак (Варна). Втори е Септември с 62 точки, който има две точки пред Марек и дори реми при домакинството на вече изпадналия Черноморец (Балчик) ще бъде достатъчно.

Ако обаче Септември направи огромна глупост и загуби домакинството си, то Марек ще може да си осигури директна промоция с победа в регионалното дерби срещу Струмска слава.

Все пак Марек ще има и втори шанс за елита, защото в най-лошия случай ще играе бараж срещу 14-ия в Първа лига.

В аматьорския футбол пък изпадат двата тима на име Черномроец - тези от Бургас и Балчик, заедно с пловдивския Марица и видинския Бдин.