Ливърпул и Челси спазиха традицията да правят драматични двубои и предложиха здрав екшън в дербито от осмия кръг на Висшата лига.

На "Анфийлд" домакините спечелиха трудно с 2:1 и се върнаха на върха в класирането, където за няколко часа се бе качил Манчестър Сити. Авансът на мърсисайдци е една точка.

Победата над "Челси" пък бе под номер 3000 в клубната история на Ливърпул.

Мохамед Салах изведе тима си напред с гол от дузпа в 29-ата минута, а в началото на втората част Николас Джаксън изравни. Радостта на гостите обаче продължи едва 2 минути, тъй като точно толкова трябваха на Къртис Джоунс, за да отбележи победното попадение за "червените".

Къртис Джоунс бележи победния гол за мърсисайдци.

Дербито ще се запомни и с куп неадекватни съдийски отсъждания и (зло)употреба на ВАР.

Първо не бе отсъдена дузпа за нарушение срещу Салах, а след това реферът Джон Бруукс реши да се реваншира и даде пресилен наказателен удар за Ливърпул.

Минути след това пък съдията посочи за втори път бялата точка в полза на "мърсисайдци" за 100-процентово нарушение, но бе привикан от колегата си на ВАР - небезизвестният Майкъл Оливър, като след дълго чудене отмени собственото си решение.

ВАР трябваше да се намесва и при изравнителния гол за Челси, който първо бе отменен заради засада, а след това все пак признат.

Като цяло именно съдийството развали усещането за празник в този иначе толкова здрав мач, но това все пак не е нещо ново по английските терени.