Лудогорец взе очаквана победа с 2:0 като гост на Септември в мач от отложения осми кръг на efbet Лига, записвайки девети пореден мач без допуснат гол - клубен рекорд!

Шампионите нямаха никакви проблеми на стадиона в квартал "Надежда", където столичани играят мачовете си.

На практика интригата в мача приключи още в 21 минута, когато Септември остана с човек по-малко след директен червен картон за Георги Върбанов.

С човек по-малко на терена играчите на Николай Митов бяха безпомощни срещу далеч по-класния си съперник, който взе рутинни 3 точки след попадения на Руан Крус в края на първата част и автогол на Мартин Христов в началото на втората.

С успеха "орлите" остават лидери в класирането с 3 точки аванс пред преследвача "Левски", както и с мач по-малко. Септември пък е 13-и с 10 точки - колкото има и намиращият се на 14-о място ЦСКА.