Обиден и - оказа се отритнат от националния тим на Франция, Карим Бензема показа, че дори контузията и месецът без футбол, не могат да се отразят на головата му форма.

Носителят на "Златната топка" бе във вихъра си, а Реал Мадрид победи Валядолид с 2:0 след два негови гола.

Трябва да отбележим, че Реал в никакъв случай не изигра най-силния си мач и седем минути преди края резултатът още бе 0:0, но дузпа помогна за решаването на това неприятно гостуване.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА ОТ МАЧА>>>

Наказателният удар бе категоричен и отсъден заради игра с ръка на Хави Санчес. Той скочи неориентирано, а разперената му встрани ръка отклони топката. Реферът все пак се нуждаеше от преглеждане на ситуацията, но бе категоричен - дузпа.

При споровете Серхио Леон доста наивно си изкара директен червен картон, а безапелационния Карим Бензема вкара за 1:0.

При толкова малко оставащо време, с гол аванс и с човек повече, сякаш за Реал нямаше какво да се обърка.

Все пак Кралете трябваше да подсигурят победата си, а това се случи в 89-ата минута, когато Бензема получи отличен пас около точката за дузпата и вкара за 2:0.

Така той покачи головата си сметка от началото на сезона на 7, а с победата в първия си мач от Мондиала насам, Реал макар и временно оглави Ла Лига.

Кралете имат 38 точки, с една повече от отборът на Барселона, който ще изиграе мача си от този кръг в събота.