"Арсенал" продължи да губи дори и след напускането на Арсен Венгер.

В първата си официална среща под ръководството на новия треньор Унай Емери, "артилеристите" загубиха от шампиона "Манчестър Сити" на своя "Емирейтс" с 0:2.

Хората на Пеп Гуардиола сякаш по навик и инерция от миналия сезон стигнаха до успеха с класа, лекота и професионализъм.

"Арсенал" видимо бе по-неможещият отбор от двата и имаше силни минути само в края на първото и началото на второто полувреме.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Головете за "гражданите" вкараха Рахийм Стърлинг и Бернардо Силва, а пред вратата на Петър Чех не липсваха и доста пропуски. Такива имаше и пред Едерсон, но "Арсенал" не бе в нито един момент в близост поне до равенство.

"Сити" започна страховито и веднага се настани в противниковата половина. В деветата минута Стърлинг сам си създаде много добро положение, но Петър Чех спаси удара му от близка дистанция.

Активността на английския национал обаче му донесе резутат. В 14-а минута той откри с пробив от ляво и хубав изстрел от границата на наказателното поле - 1:0.

"Арсенал" отвърна с плътен удар на Ектор Бейерин, но последва спасяване на Едерсон.

После и Чех трябваше да се намесва на два пъти в рамките на три секунди. Първо след удар на Марез от пряк свободен, а след това и при добавка на Еймерик Лапорт.

До края на полувремето "Арсенал" успяваше да задържи топката по-продължително, но без да ангажира Едерсон. Изключение направи далечен удар на Обамеянг, който мина встрани.

Първият добър шанс след почивката бе за "артилеристите". Туко що влезлият Александър Лаказет не уцели вратата след удар от воле в 56-а минута. Нападателят внесе лек живец в редиците на своя отбор, но за кратко.

"Сити" бе опасен на контраатаки и при една такава Агуеро се озова сам срещу вратаря. Имаше цялото време на света, но стреля в тялото на Петър Чех.

В следващата атака обаче логичното се случи - 2:0. Минутата бе 64-а, а Бенжамен Менди центрира към Бернардо Силва, за да последва точен удар от точката за изпълнение на дузпа.

До края на двубоя "Сити" успяваше продължително да задържа топката и потърси класиката, но защитата на лондончани се справи.