Атлетико (Мадрид) е осмият участник на четвъртфиналите в Шампионска лига.

"Дюшекчиите" елиминираха Интер по възможно най-драматичния начин - с дузпи, осъществявайки преди това обрат и победа с 2:1 в редовното време.

С победата, дошла с гол в 87-ата минута, момчетата на Чоло направиха общия резултат от двата мача 2:2, а след 3:1 при изпълненията на дузпи, миналогодишният финалист бе детрониран.

Именно Интер бе фаворит в сблъсъка заради формата, в която се намираше, а и заради представянето си преди година. Освен това "нерадзурите" спечелиха първия мач и имаха гол аванс и в този, но в крайна сметка "Уанда Метрополитано" видя една от паметните си европейски вечери.

Атлетико нямаше време за губене и започна с търсенето на гол още от самото начало на мача, което направи срещата страхотна за наблюдаване.

Действията на "дюшекчиите" отваряха достатъчно шансове за бързи контраатаки на Интер, а положенията на "Уанда Метрополитано" следваха едно след друго.

Интер все пак успя да поведе при една от контраатаките си - в 33-ата минута, когато Федерико Димарко се оказа на отлична позиция в наказателното поле и откри.

Снимка: Getty images

За около минути и половина ситуацията изглеждаше почти перфектна за "нерадзурите", които с преднината си в реванша вече имаха аванс от 2:0 в общия резултат, но комфортът бе твърде кратък.

Още със следващата атака Атлетико успя да изравни, а основната заслуга бе на Стефан де Врай и Бенжамен Павар. В рамките на секунди и двамата не успяха добре да изчистят топката, а от това се възползва Антоан Гризман.

Реализатор №1 на Атлетико изравни за 1:1, а двата тима се върнаха на изходна позиция.

Втората част продължи в същото страхотно темпо, а Интер трябва доста да съжалява, че не реши всичко в заключителните десет минути, защото първо Маркус Тюрам, а после Николо Барела пропуснаха отлични шансове на контраатака.

Своите добри шансове имаше и Атлетико, който в последните минути засили натиска и се добра до скъпоценния обрат.

В 87-ата минута появилият се преди малко от пейката Мемфис Депас се разписа - 2:1 за Атлетико и равенство в общия резултат, което пращаше мача в продължения.

А такива можеше и да няма, защото буквално с последното отиграване в редовното време Рикелме излезе на чиста позиция, но я прати над вратата, вместо с удара си да прати Атлетико към четвъртифналите.

Така мачът отиде в продължения, които се развиха доста спокойно и предпазливо, за да отиде мачът на дузпи и да трябва да се решава по възможно най-драматичния начин.

Първият пропуск направи Алексис Санчес за Интер, но Саул Нигес веднага отговори със същото. Дейви Клаасен обаче също пропусна за "нерадзурите", които имаха и трети несполучлив удар от бялата точка - последният, който бе дело на Лаутаро Мартинес.

А когато изпуснеш три от петте си дузпи, едва ли може да се надяваш на нещо различно от отпадане.