Барселона взе гол преднина срещу Пари Сен Жермен в четвъртфиналите на Шампионската лига. Във френската столицата двата отбора изгираха наистина зрелищен двубой, който предложи два обрата, хубави голове, но и само един победител. Който бе Барса и футболистите на Шави взеха преднина от 3:2 преди реванша у дома.

Съвсем в реда на нещата французите бяха отборът, който погледна към противниковата врата още от първата секунда, все пак пълните трибуни на "Парк де Пренс" ги задължаваха да направят точно това. Началните минути бяха интересни - ПСЖ стигна до добър шанс от свободен удар още във втората минута, а четири по-късно Рафиня изскочи сам срещу Джанлуиджи Донарума, на когото се наложи да излиза далеч от вратата си, за да предотврати опасността.

Барселона бе отборът, който създаде първата опасност - след центриране от корнер в 20-ата минута Роберт Левандовски стреля с глава, а Осман Дембеле лиши бившия си отбор от гол, избивайки пред голлинията.

След по-силни начални минути за домакините и множество атаки, най-вече отляво през Килиан Мбапе, ролите се смениха и Барса започна да създава проблеми на съперника, а в 37-ата минута откри и резултата. 16-годишният Ламние Ямал, който се превърна в най-младият играч, записал участие в четвъртфинал на Шампионската лига, центрира от десния флаг с външен фалц, Левандовски отклони топката, а Рафиня я прати в мрежата за 1:0.

Полувремето приключи при този резултат, но познат герой наказа Барса в 48-ата минута. Пробив на Мбапе, който се позагуби след активните първи минути, приключи с центриране, отклонено лошо от Араухо, а Дембеле разстреля бившия си съотборник Тер Щеген - 1:1. Едва три минути по-късно се стигна до обрат - Фабиан Руис разсече защитата на гостите, за да намери Витиня, а той от малък ъгъл не пощади германския вратар на "лос кулес" за 2:1. Това бяха и най-силните моменти на ПСЖ в мача, като в 55-ата Баркола нацели напречната греда.

След малко повече от час футбол Барселона изравни, като всичко започна от грешка на Донарума. Италианецът изрита лошо топката, гостите организираха атака, а резервата Педри с брилянтен прехвърлящ пас откри Рафиня, който от въздуха разстреля вратаря - 2:2.

Бразилецът вкарва два гола в един мач за клуба за първи път откакто премина в Испания - той стори това в своя мач №80 с екипа на каталунците.

Дембеле уцели греда в 76-ата минута, а почти веднага след това Барса осъществи обрат. Илкай Гюндоган центрира от корнер, а Андреас Кристенсен с глава от няколко метра вкара за 3:2.