Милан изпусна твърде много шансове и не успя да победи Нюкасъл на старта на груповата фаза в Шампионската лига. Мачът на "Сан Сиро" бе очакван с огромен интерес, както е винаги, когато се срещат италиански и английски тимове.

В този двубой обаче равностоен сблъсък нямаше, като "червено-черните" натискаха почти през цялото време, отправиха 25 удара (9 точни), като на моменти топката просто "не искаше" да влезе във вратата на гостите.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИ ОТ ДВАТА РАННИ МАЧА>>>

Те избраха изключително дефанзивна тактика и откровено търсеха ремито.

Което не е никак необяснимо предвид липсата на какъвто и да е опит в състава и в треньорския щаб на Нюкасъл. Този клуб чакаше 21 години, за да се завърне в турнира.

Седемкратният шампион Милан започна с кървящата рана от уикенда, когато бе разбит с 1:5 от градския съперник Интер в първенството. И показа на феновете, че иска да се реваншира.

Домакините имаха пълно превъзходство до 20-ата минута и отправиха 8 удара, като вратарят на гостите Ник Поуп спаси шест от тях. Канонада, но без резултат.

Снимка: AP/БТА

Последните минути на първото полувреме донесоха по-равностойни действия, но след паузата офанзивата на Милан се поднови с нови сили. Особено мощна стана тя след 70-ата минута, но гол отново не падаше.

В края статистиката отчете 25 удара, а гостите имаха нула до петата минута на добавеното време, когато едва не откраднаха трите точки.

Шон Лонгстаф стреля остро и Марко Спортиело спаси единствения точен шут в рамката на вратата му.

В тази група са още ПСЖ и Борусия (Дортмунд), които играят по-късно тази вечер в Париж.

В другия ранен мач РБ Лайпциг не остави никакъв шанс на домакините си от Йънг Бойс - 3:1. Головете вкараха Мохамед Симакан, Хавиер Шлагер и Бенжамин Шешко, а за домакините реализира Мешак Елиа.

В тази група по-късно днес е мачът Манчестър Сити - Цървена звезда.