"Манчестър Сити" започна с головите спектакли още от втория уикенд на сезона - 6:1 у дома над "Хъдърсфийлд".

Серхио Агуеро се отличи с хеттрик, негов 13 във Висшата лига. Статистиките на аржентинската суперзвезда с небесносиния екип на "Сити" са направо смайващи - 146 гола и 35 асистенции в 208 мача в английското първенство!

Шампионите бяха вдъхновени, играха с огромно настроение и записаха общо 23 удара към вратата на гостите, повечето от които носеха сериозна голова заплаха.

Агуеро откри в 25-ата минута, след като вратарят Едерсон изпълни удар от вратата и го потърси със 70-метров пас.

Защитата на гостите заспа, успокоена, че Серхио е в засада, но такава няма при изпълнение директно от аут. Аржентинецът елегантно прехвърли вратаря на гостите Бен Хамер.

Габриел Жезус удвои, а Агуеро затвори мача още в 35-ата минута - 3:0.

Гостите намалиха в края на първото полувреме след корнер и удар с глава на словенеца Йон Стоянович.

Но веднага след паузата изящен удар от пряк свободен на Давид Силва отново направи разликата 3 гола. В края Агуеро (за хеттрика) и автогол на Терънс Конголо оформиха разгрома.

"Сити" е на върха в класирането след 2 кръга с 6 т. и 8:1 голова разлика, преди "Манчестър Юнайтед" и "Ливърпул" да са изиграли мачовете си от кръга.

"Уотфорд" също е с 6 т., след като удари с 3:1 навън европейския боец "Бърнли".