"Левски" победи "Септември" с 2:0 в мач от петия кръг на Първа лига.

Успехът бе трети пореден за "сините" под ръководството на треньора Славиша Стоянович.

Трите точки изкачиха тима на първата позиция, поне до края на дербито между "Лудогорец" и ЦСКА по-късно тази вечер.

И двата гола за домакините паднаха през първата част, а победата бе заслужена с оглед на показаното.

Освен в минутите в края на първата част, "Левски" контролираше събитията на терена, а през вторите 45 минути победата можеше да стане и по-убедителна.

"Левски" започна силно мача и след 30 минути игра вече имаше преднина от два гола.

Резултатът бе открит от Давиде Мариани, който в 23-та минута завърши страхотна атака.

Жерсон Кабрал направи страхотно двойно подаване с Милош Цветкович и от аутлинията върна топката към Мариани, който отбеляза за 1:0.

Само 5 минути по-късно отново Мариани стреля, а вратарят Валентин Галев не се намеси по най-добрия начин. Станислав Костов дебнеше в наказателното поле и довкара топката за 2:0. Това бе третият му гол от началото на Първа лига.

Двата гола сякаш успокоиха "Левски" и "сините" предоставиха инициативата на "Септември", а това можеше да им изиграе лоша шега в 40-та минута, когато като по чудо не се стигна до гол.

Отбраната в синьо не изчисти добре топката след корнер, Ишмаел Байду навлезе в наказателното поле и центрира прострелно.

Последваха три удара на играчи на гостите, които бяха блокирани точно пред голлинията, единият от тях спасен от Полачек с голяма доза късмет.

Снимки: Bulphoto

Звездата на домакините - Габриел Обертан, който рядко играеше с топката през първата част, можеше да реши всичко в мача в 52-та минута.

Той направи чудесно двойно подаване с Костов и се озова сам срещу вратаря, но пропусна.

Няколко минути по-рано французинът направи хубав пробив, но на два пъти шутът му бе блокиран.

Юношата Станислав Костов, който се понрави с изявите си направи страхотен пропуск в 57-та минта, след като не уцели вратата, получил чудесен пас от Цветкович.

В средата на втората част "Левски" вкара два гола в рамките на две минути, но те бяха отменени.

Първият на Станислав Костов заради засада, а след това Жерсон Кабрал се отчете с изключителна куриозна проява.

Той получи пас на празна врата от Обертан, но опита да сре топката, която първо се срещна с ръката му, заради което реферът отмени гола.

До края Кабрал инаше още един добър шанс, а единственото, с което "Септември" застраши вратата на Полачек бяха три далечни удара, два от тях неточни.

Така "Левски" продължава стопроцентовата си серия при новия наставник - три поредни победи, но за "сините" тепърва предстоят сериозните изпитания.