България стартира с грешка, която може да струва много скъпо, в европейските квалификации за младежи до 21 години.

Стигнахме само до 1:1 като гост на Естония, считана за абсолютен аутсайдер в групата ни за Евро 2025.

Всичко тръгна отлично за отбора на селекционера Александър Димитров, след като Георги Николов откри още в осмата минута. Нападателят на Хебър се обърна отлична в наказателното поле със защитник на гърба, стреля ниско и вкара за 0:1.

За съжаление голът бе върнат много бързо, още в 15-ата минута. Александър Шаповалов, който е само съфамилник на прочутия тенисист с руски корени, състезаващ се за Канада, изравни от дузпа.

Нататък, изненадващо, по-активни бяха естонците. Те пропуснаха две добри ситуации до почивката.

След нея играта бе равностойна, българите търсеха по-активно победата, но чистите положения липсваха. Чак три минути преди края резервата Петър Андреев имаше възможност, но не успя с удар от десетина метра.

В добавка получихме и четири жълти картона, а в светлината на дългата битка в групата, и това не е без значение.

А групата е много тежка, като двата мача с Естония се очакваше да са най-добрата ни възможност за пълен актив от точки.

На 12 септември приемаме Израел - тази страна на тази възраст игра финал на Евро 2023 преди два месеца срещу Англия, загубен.

На 13 октомври ни гостува Германия, а четири дни по-късно пак сме у дома - срещу Косово.

На култовия 17 ноември гостуваме на същия тим, приемаме естонците на 21 ноември, а на 26 март догодина сме гост на Полша.

Идната есен имаме още три срещи - с поляците у дома (10 септември 2024-а), германците навън (11 октомври) и Израел пак като гост (15 октомври).

Само победителят в групата отива на европейското, подгласникът му играе бараж.