Лионел Меси избухна с хеттрик при разгромна победа на Аржентина в световните квалификации.

Осемкратният носител на "Златната топка" поведе родината си към звучно 6:0 над Боливия, което върна Аржентина към победите след две поредни издънки.

На 37 години и вече далеч от европейския футбол, Меси показа, че продължава да има ключова роля в селекцията на Аржентина по пътя към защитата на световната титла.

Тази нощ той вкара своя хеттрик №10 с националната фланелка, което е рекорд в международния футбол.

Той откри резултата на "Монументал" в 19-ата минута, а в самия край на първото полувреме се отчете и с две асистенции - една към Лаутаро Мартинес и една към Хулен Алварес.

Макар при резултат 3:0 мачът срещу Боливия вече да бе решен, Меси и компания не се спряха.

В 69-ата минута Алмада покачи на 4:0, а в заключителните пет минути на двубоя отново дойдоха минутите на Меси за нови два гола.

Снимка: АР/БТА

С тях той оформи своя хеттрик и крайното 6:0, с което Аржентина се върна на пътя на победите по пътя към Мондиала.

В релси започна да влиза и отборът на Бразилия, който след кошмарното начало успя да запише втора поредна победа, този път с 4:0 над закъсалия на предпоследното място тим на Перу.

Разгром постигна и друг високолетящ тим в южноамериканските квалификации - този на Колумбия, който разби с 4:0 намиращият се в историческа криза тим на Чили.