Лионел Меси се наслаждава на живота и футбола в Маями, а САЩ се радва на най-добрия футболист в света. Аржентинецът изнесе още едно шоу и вкара два гола за Интер при победата с 3:1 над Орландо в турнира Купа на лигите.

Смесената надпревара на клубове от САЩ и Мексико даде дебютните двубои на Лео зад Океана, а той стартира ударно - пет гола в първите три мача.

Вкара победно на мексиканския Крус Асул за 2:1, после наниза два във вратата на Атланта, а сега - още два.

Меси вкара в 7-ата минута по фамозен начин, след като получи топката в наказателното поле, залепи я в движение на гърди и я пусна от въздуха край вратаря.

В 51-вата Интер получи дузпа, съотборник взе топката и изтича да я занесе в ръцете на №10. Той обаче отиде при Джоузеф Мартинес и му връчи кълбото, насъчавайки го да бие. 2:0.

"Каза ми, че аз тряБва да бия и е сигурен, че ще вкарам", разкри венецуелският нападател. Той е критикуван напоследък, че бележи малко голове, като вероятно това е причината Лео да направи жеста.

И пак Меси затвори мача в 72-рата минута, вдигайки на крака трибуните в Маями. И то - след асистенция на същия Мартинес, с когото явно изгражда партньорство в атаката. Удари и една греда малко по-рано, но явно не бе вечерта за негов хеттрик.

В края на терена като резерва се появи Жорди Алба, привлечен преди дни.

Така за първи път от близо 3 години на едно игрище като съотборници се събраха Алба, Меси и Серхио Бускетс, които изкараха славни години заедно в Барса.

Интер ще играе с Далас на осминафинал от турнира Купа на лигите.