"Фиорентина" победи "Наполи" с 3:0 в мач от 35-ия кръг на Серия "А".

Така неаполитанците се отдалечиха на четири точки от лидера "Ювентус" три кръга преди края и сериозно намалиха шансовете си за титлата.

В герой за отбора от Флоренция се превърна синът на треньора на "Атлетико" (Мадрид) Диего Симеоне - Джовани. Аржентинският голаджия вкара хеттрик и бе в основата на всичко по-интересно пред вратата на "Наполи".

Възпитаниците на Маурисио Сари не сториха достатъчно, въпреки че от този мач зависеше дали ще имат шанс да спрат "Ювентус" за седмата поредна титла.

Нещата станаха кошмарни за "Наполи" още в шестата минута. Калиду Колибали фаулира Джовани Симеоне пред наказателното поле като последен в защитата.

Реферът Мазолени се принуди да изгони централният бранител.

В 34-а минуа синът на Диего Симеоне откри резултата, след като бе изведен зад защитата и преодоля очи в очи Пепе Рейна с удар между краката.

В 62-а минута резултатът вече бе 2:0. След центриране от корнер топката се отклони в бранител и в суматохата Симеоне добави отблизо.

Класиката бе оформена в 93-а минута, като този път автор на асистенцията бе Федерико Киеза.