ЦСКА връчи на тепсия титлата на "Лудогорец" след загуба от "Ботев" при гостуването си в Пловдив с 1:2.

"Армейците" отново изиграха много слаб мач в защита и закономерно загубиха от съперника си, който бе много по-мотивиран в двубоя.

Така "Лудогорец" става шампион за седма поредна година и това ще се случи с по-голяма разлика, отколкото се очакваше само преди няколко седмици.

В Коматево "Ботев" поведе чрез гол на Жоао Пауло в 32-а минута. Попадението дойде след елементарна грешка на Николай Бодуров, който подцени ситуация пред наказателното поле и връчи топката на нападателя.

В 48-а минута ЦСКА изравни резултата чрез Хеан Бланко. Полузащитникът реализира с глава след центриране на Тиаго.

Само осем минути по-късно обаче Стивън Петков отново доказа, че се намира в страхотна голова форма, отбелязвайки за 2:1 с красиво воле.

ЦСКА потърси нов изравнителен гол, но трудно стигаше до чисти ситуации.

Драмата обаче дойде в края. В 93-а минута Йордан Минев изчисти топка от гол линията с ръка. Съдията Драгомир Драганов изгони защитника и отсъди дузпа за гостите.

Хеан Бланко се нае с изпълнението и видя как Даниел Кайзер спася удара му.