Манчестър Сити показа огромната си атакуваща мощ и разби Ливърпул с 4:1 в дербито между двата тима, които носеха званието шампион на Англия в последните пет сезона.

Именно това съперничество бе най-вълнуващо и ожесточено в последните години, но точно в този настоящ момент, единият отбор доста превъзхожда другия.

Става въпрос за Манчестър Сити, който изигра брилянтен мач и отказа да изостави битката за титлата, като при равен брой с лидера Арсенал, изостава на пет точки.

А ако формата на "гражданите" продължава да бъде такава, то до края на сезона това нападение изглежда доста трудно за спиране.

Нищо обаче не предвещаваше такъв кошмар и трета поредна загуба за Ливърпул след 17 миунти игра, когато мърсисайдци по перфектен начин използваха най-силното си оръжие - контраатаката.

Диого Жота се откъсна от отбраната и макар да бе застигнат, той успя да заложи топката за Мохамед Салах, който с отличено насочен удар се разписа срещу Манчестър Сити в четвърти пореден мач.

За Салах стана навик да пронизва отбраната на този съперник, но пък и за колегите му в отбрана стана навик през този сезон да правят ужасяващи мачове.

Голът си остана последното положение и единственият точен удар за мърсисайдци в мача.

Снимка: Getty images

Манчестър Сити наложи своя контрол, а след прекрасно разгърната атака, Хулиан Алварес показа, че може да замества контузения Холанд и изравни.

При резултат 1:1 завърши и първата част, но само осем минути след подновяването на играта, Манчестър Сити вече водеше с два гола.

След нова прекрасна атака Кевин Де Бройне трябваше само да отклони топката в празната врата, а малко след него гол за 3:1 вкара и Илкай Гюндоган.

С два гола аванс Сити тотално взе контрола над топката и спокойно разиграваше, без да дава на Ливърпул почти никакъв шанс да играе с нея. Може спокойно да кажем, че в оставащите 40 минути двубоят на практика се доиграваше.

Все пак Сити успя да стигне и до четвърти гол, а той бе дело на направилия страхотен мач Джак Грийлиш.

Така при равен актив мачове с лидера Арсенал, Манчестър Сити изостава с пет пункта от върха, а оставащите срещи до края на сезона са по 10 и за двата тима.

Ливърпул пък претърпя разочарование по пътя към топ 4, защото продължава да изостава на седем точки от Тотнъм.