Арсенал отвърна по перфектния начин на предизвикателството и подобно на Манчестър Сити, спечели своя съботен мач с резултат 4:1.

"Артилеристите" победиха с този резултат гостуващия Лийдс, като по този начин отново си върнаха аванса от осем точки на върха във Висшата лига.

Тук споменаваме важното условие, че тези осем точка са при изигран мач повече за тима от Северен Лондон.

Но Арсенал направи поредната важна карачка към голямата цел, а до постигането й остава още девете решителни финала.

Всеки мач за Арсенал е като финал, а този с Лийдс бе отметнат като спечелен с конфомртен аванс и солидна игра.

Но тук говорим и за значителна разлика в нивото на двата тима, а оснвоните трудности за домакините бяха до вкарването на първия гол в срещата.

Той дойде в 35-ата минута, когато Арсенал получи право да изпълни дузпа, която Габриел Жезус превърна в гол - 1;0.

А мачът бързо се реши за няколко минути в началото на втората част, когато Бенджамин Уайт и Габриел Жезус с втория си гол покачиха на 3:0 и интригата напълно се изпари в 55-ата минунта.

Арсенал доста рано започна да доиграва срещата и бе събуден неприятно от Расмус Кристенсен, който вкара попадение за Лийдс, но отговорът бе блестящ - попадение на Джака за крайното 4:1.