Жирона не отпуска педала на газта в преследването на гранда Реал Мадрид, въпреки че е отписан вече от всеки експерт и букмейкърите в света.

Според тях битка за титлата в Испания вече няма, но каталунските смелчаци нанизаха три безответни гола на Райо Валекано в последния мач от 26-ия кръг на Ла Лига - 3:0, за да покажат, че изобщо не мислят да се отказват от нея.

Жирона вкара всички попадения през второто полувреме, като украинецът Виктор Циганков откри в 52-рата минута, а бразилският техничар Савио наказа два пъти гостите в добавеното време след солови изпълнения.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

Победата бе улеснена и от изключителната глупост на Пеп Чавария от гостите.

Халфът влезе надъхан в 64-ата минута на мястото на Хорхе де Фрутос, но в 74-ата и 76-ата си изкара два безумни жълти картона за остри влизания срещу съперници, след което се отправи обратно към съблекалните.

С 10 души Райо съвсем рухна и дойдоха късните голове на Савио.

Жирона е на второ място с 59 точки, а "нищожните" - според букмейкърите и анализаторите, шансове за титла, все пак ги има. Реал има 65 т., като води само с шест. Трети е Барселона с 57.

Другата голяма мисия на Жирона в момента изглежда да задържи позицията си в топ 4 и за първи път в своята история да играе в Шампионската лига. Авансът на малкия каталунски клуб пред петия Атлетик Билбао е 10 точки.