Славия победи Ботев (Враца) с 3:1 като гост в мач от 23-ия кръг на Първа лига.

Успехът бе втори пореден за "белите" в рамките на няколко дни, като и двата дойдоха след обрати за софийския тим.

Мачът започна с 30 минути закъснение заради заснежения терен във Враца. Домакинтие все пак се справиха с почистването и мачът се състоя, макар при доста кален терен.

Само след шест минути игра домакините поведоха, а точен бе Венцислав Керчев, който засече центриране на Хордан Апостолов.

Домакините продължиха да са по-активният тим на терена и стигнаха до втори гол в 33-ата минута.

Той обаче бе отменен заради доста тънка засада, но в крайна сметка решението на страничния съдия бе правилно.

Така сякаш от нищото, Славия успя да изравни.

Ради Кирилов премина през няколко играчи в зелено и с хубав удар излъга вратаря. Това бе трети гол за Кирилов в последните 2 мача.

През втората част играта се изнерви, нарушенията зачестиха, а теренът стваше все по-тежък със всяка изминала минути и още повече затрудняваше отборите.

В 78-ата минута обаче Славия успя да организира чудесна атака, при която Велковски центрира прострелно и Чунчуков изведе "белите" напред.

При поапдението останаха доста сериозни съмнения за засада, които допълнително изнервиха мача.

Интригата бе убита три минути преди края, когато Славчо Шоколаров изпрати топката към наказателното поле от пряк свободен удар, а там напълно непокрит беше оставен Владислав Узунов, който се възползва от лошо изчистване на топката от Генов, и веднага стреля към празната врата - 3:1.

След края на мача треньорът на врачани - Сашо Ангелов, бе изключително афектиран от съдийството, давайки доста странно интервю.