Тотнъм пропусна чудесен шанс да се приближи на две точки от върха и допусна загуба с 1:2 в гостуването си на Бърнли.

В игра за "шпорите" се завърна голаджията Хари Кейн, който лекуваше травма в продължение на 40 дни. Английският национал вкара и гол, но той не бе достатъчен за Тотнъм.

Домакините откриха резултата след 57 минути игра, когато Крис Ууд се извиси над всички в наказателното поле и вкара с глава центрираната от корнер топка.

Отговорът на Тотнъм обаче не закъсня. Лондончани се възползваха от първото по-сериозно неразбирателство в отбраната на Бърнли и Хари Кейн получи топката директно от тъч, навлезе в наказателното поле и я прати във вратата.

"Шпорите" се хвърлиха в опити да стигнат до успеха, но бяха наказани от Ашли Барнс в 83-ата минута.

Домакините се възползваха от лошо изчистване на Орие, Гудмундсон стреля, а Барнс бе на точното място, за да отклони удара му.

Така Тотнъм остана на третото място, с комфортна преднина от 9 точки пред четвъртия, но и на 5 точки от лидерите.