Славия надви Септември с 2:1 в първия мач от поредния кръг в родното футболно първенство. "Белите" се върнаха на победния път пред погледа на Димитър Бербатов, като голмайстор №1 в историята на националния ни отбор изгледа сблъсъка между двата столични отбора в компанията на друга голяма фигура от близкото минало в родния футбол - Мартин Петров.

Tони Тасев откри за гостите минути преди края на първото полувреме, когато засече с глава центриран от десния фланг на Галин Иванов - 1:0. Голмайсторът обаче се удари глава в глава със защитник на съперника и в крайна сметка бе сменен малко след началото на втората част.

Владимир Николов удвои с първия си гол за столичани - той стана факт в 76-ата минута. Нападателят сам започна атаката, която после завърши хладнокръвно с майсторски финт само на няколко метра от вратата, за да направи 2:0 срещу бившия си отбор.

В 88-ата минута Кристиян Пешов намали за Септември след разбъркване в наказателното поле, като "белите" имаха претенции за игра с ръка, но попадението бе зачетено.

С трите точки днес Славия се върна в Топ 6, макар и да има мач повече от Локомотив (Пловдив), който досега бе на шестата позиция. "Смърфовете" приемат Спартак (Варна) по-късно днес в опит да прекъснат серията си от две поредни загуби.

"Белите" имат 45 точки, докато пловдивчани са с 42. Септември записа пето последователно поражение и е тринадесети с 22 в актива си.