Локомотив (Пловдив) сложи край на лошата си серия от два поредни загубени мача и същевременно спря подема на Спартак (Варна). "Железничарите" надвиха гостуващия тим с 3:1 и така "соколите", които бяха завоювали общо 4 точки в последните си два двубоя, остават на дъното на класирането.

Бразилецът Джовани вкара първия гол на "Лаута" в петък вечер, след като откри резултата след само 5 минути игра от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Роберто Хименес, а Джовани прати вратаря в обратния ъгъл за 1:0.

Спартак започна да атакува още по-упорито след ранния гол и в 44-ата минута заслужено се поздрави с изравняване на резултата. След няколко неуспешни опита за изстрел на гостите топката в крайна сметка бе центрирана в наказателното поле, а там Луан бе точен с глава - 1:1.

Бразилецът е под наем във Варна именно от пловдивския Локомотив.

Развоят на мача можеше да бъде друг, ако в 58-ата минута Денис Баланюк не бе стрелял над вратата на Локо само от няколко метра дистанция. И десет покъсно Мартин Паскалев засече отклонена топка с глава от непосредствена близост за 2:1.

Двадесетина минути преди края Спартак остана в намален състав - след консултация с ВАР жълт картон на Пламен Димов бе променен на червен за нарушение срещу Бариани, а в добавеното време на мача Димитър Илиев направи 3:1.