Отборът на Славия почти изпълни основната си задача, като няма как да изпадне директно от Първа лига.

"Белите" победиха Монтана с 2:0 в мач от Група "Б" на втората осмица, в която са отборите, замесени в битката за оцеляване.

Така два кръга преди края на сезона, Славия е на първото място в тази група с 33 точки и няма как да бъде на едно от последните две места, които означават директно изпадане, ако разбира се БФС реши, че изпадащи ще има.

Все още обаче съществува теоретична възможност, макар и малка, Славия да е на второ място и да трябва да играе бараж срещу третия от Втора лига.

За да се случи това обаче, "белите" трябва да загубят оставащите си два мача, а в тях Ботев (Враца) да постигне два успеха. Освен това врачани трябва да победят Славия в следващия кръг с повече от два гола, за да има предимство при директните сблъсъци, ако все пак двата тима завършват с равен актив.

Общо взето седмица преди края на сезона, изглежда доста малко вероятно Славия да е замесен в бараж за място в Първа лига. По всичко личи, че славният столичен клуб ще бъде в елита и през следващия сезон.

Днес Славия имаше късмет, че в началото на мача домакините от Монтана не се възползваха от няколкото си добри шанса, един от които дори срещна гредата.

Ако в тези начални минути играчите на Монтана бяха открили, мачът със сигурност щеше да се развие доста различно.

Това обаче не се случи и Славия постепенно заигра по-добре, а в 40-ата минута младежкият национал Ерол Дост успя да открие със страхотен гол.

Той открадна топката от подхлъзнал се играч на домакините, напредна към наказателното поле, след което техничено обърна посоката и с удар в далечния ъгъл успя да отбележи.

Монтана заигра силно и в началото на втората част, но в 65-ата минута най-добрият играч на "белите" от началото на годината - Питър Макрилос, с глава успя да удвои, с което на практика уби интригата в мача.

До края Славия дори можеше да направи успеха си по-убедителен, но това не се случи.

И без трети гол, Славия записа трета поредна победа, с която спасението изглежда почти сигурно.