Ливърпул сложи край на кошмарната си домакинска серия в Премиър лийг.

Шампионите на Англия победиха Астън Вила с 2:1 и така спечелиха мач от първенството на “Анфийлд” за първи път от 115 дни насам. Последният им успех на собствен терен бе на 16 декември миналата година (2:1 срещу Тотнъм), а днес “червените” приключиха и друга ужасяваща поредица - от неуспешни опити за гол от игра на своя стадион.

Преди Мохамед Салах да отбележи днес, мърсисайдци нямаха попадение от игрова ситуация у дома в шампионата от почти 13 часа.

Египтянинът изравни с добавка с глава от няколко метра в 57-ата минута, след като две минути преди края на първото полувреме Оли Уоткинс бе открил резултата с удар по земя от границата на наказателното поле.

В последната минута на първата част гол на Роберто Фирмино бе отменен след дълго преглеждане посредством ВАР, след което съдията реши, че Диого Жота е бил в засада малко по-рано в същата атака.

Трент Александър-Арнолд донесе трите точки на Ливърпул с мощен изстрел от границата на наказателното поле малко след изтичането на редовното време - 2:1.

Това бе 37-и победен гол за “червените” в 90-ата минута или по-късно - нито един друг тим в историята на Премиър лийг дори не може да се доближи до това постижение, като статистиците отчетоха, че Ливърпул има поне с 12 попадения повече от който и да е друг тим в тази класация.

Днешната победа изстреля шампионите до четвъртото място в таблицата с равен брой точки с Уест Хем, но с по-добра голова разлика и мач повече. Астън Вила е десети.