"Левски" победи Спортист Своге с минималното 1:0 в приятелски мач, игран на стадион "Георги Аспарухов" във формат две полувремена по 35 минути.

Двубоят бе ознаменуван след завръщането на Билал Бари за "сините" след дълго отсъствие заради тежка травма - точно 565 дни той бе извън игра.

Именно нападателят вкара единственото попадение за тима си в 39 минута, когато след центриране се оказа непокрит и прати топката в мрежата.

Лоша новина за "Левски" обаче е контузията на дясното крило Фабио Лима. При спринт за топката той получи разтежение и бе принудително заменен.

Следващият мач на "сините" е столично дерби със Славия, а треньорът Николай Костов изрази задоволството си от отбора.

"Нашите играчи имаха много тежки два дни - в сряда и четвъртък. Очаквано за нас бе, че темпото на игра ще бъде занижено, бавно и скучно за публиката. Важното беше да издържим физически и да няма травми. Обезпокоени сме малко за Фабио Лима, защото той получи разтежение. Именно заради това мачът беше насрочен да се играят две по 35 минути, за да няма усложнения. Всичко е според нашите очаквания.

Знаем, че очакванията на публиката са по-завишени, но това бе тренировка за нас. Билал Бари ми се видя много добре. Изглеждаше много добре на терена на фона на останалите. Ще видим как ще изглежда при възстановяването", каза още старши треньорът на "Левски".