Чехия се класира на Евро 2020 след голяма драма и обрат у дома над Косово - 2:1. Победата бе достатъчна за домакините, но те стигнаха до нея страшно мъчно.

Тя е добра новина не само за сънародниците на Хашек и Недвед, но и за София, защото означава, че неделното гостуване у нас ще е вече само за статистиката.

А с такава мотивация на чехите, можем да се надяваме най-после на позитивен резултат и ние.

Ате Нухиу, нападателят на Шефийлд Уензди, даде аванс на косоварите в началото на второто полувреме и смълча трибуните на стадиона в Пилзен. Но халфът на Спартак (Москва) Алекс Крал изравни, а Онджей Челустка от Анталия донесе победата в 79-ата минута.

Чехите обърнаха отново резултат на свой терен, както го направиха и срещу България, и срещу Англия в групата! И в трите домакински двубоя мачовете тръгваха с 0:1, но завършиха 2:1 за отбора на треньора Ярослав Силхави.

И съвсем заслужено той е на финалите на Евро 2020.