Манчестър Юнайтед победи с 2:1 Борнемут на "Виталити Стейдиъм" с гол в продължението в среща от 11-ия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" се оказаха изоставащи след много слабото си начало на двубоя, но постепенно заиграха силно и стигнаха до заслужен обрат.

Същото важеше и за "черешките", които имаха шанс да влязат в топ 4 с победа. Куп пропуски имаше и за двата отбора, но вратарите Давид Де Хея и Асмир Бегович бяха почти безгрешни.

Срещата бе изключително интересна и предложи над 30 удара пред двете врати.

Успехът изравни Юнайтед именно с днешния съперник - по 20 точки съответно на седмата и шестата позиция. По-важното за тимът на Жозе Моуриньо е, че във втори пореден мач във Висшата лига показа характер и силна игра на някои традиционно слабо представящи се играчи. Това в най-голяма сметка днес важеше за Пол Погба.

Борнемут имаше прекрасен шанс още в четвъртата минута. Тогава Фрейзър се озова очи в очи срещу Давид Де Хея, но ударът му по земя бе спасен с крака от вратаря. Всичко дойде след голяма грешка на Крис Смолинг.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Малко след това Калъм Уилсън и Джуниор Станислас изпуснаха перфектни шансове. В следващата атака обаче логичното се случи. Уилсън откри след остро центриране на Станислас. Защитата на гостите бе в нокдаун и всяка топка в наказателното им поле водеше до опасност.

В 27-а минута Люк Шоу изблъска с две ръце противников футболист в наказателното поле и домакините можеше да получат дузпа, но сигнал не последва.

В 35-а минута Юнайтед изравни с първата си по-добра акция. Триходова комбинация между Ашли Йънг, Алексис Санчес и Антони Марсиал завърши с гол на французина, който потвърди добрата си форма.

След 50 минути игра Де Хея пак трябваше да се намесва и да показва рефлекс. Младият Дейвид Брукс стреля с пета отблизо, но насочи топката в средата на вратата.

Пет минути по-късно дойде големият шанс за Юнайтед чрез Люк Шоук, който бе сам срещу Бегович, но не успя да го преодолее. Ситуацията наподобяваше тази на Фрейзър през първата част.

Бегович пак трябваше да се намесва малко по-късно, когато Смолинг свали с глава към Санчес и чилиецът отправи опасен удар.

В 64-а минута топката по чудо не влезе на три пъти във вратата на "черешките". Първо от пряк свободен удар Ашли Йънг нацели греда, а при две добавки на Рашфорд и Погба топката бе изчистена от гол линията. Там бяха съответно Нейтън Аке и Дейвид Брукс. След това и Ерера видя как ударът му минава на сантиметри от дясната греда.

През втората част мачът бе много двуостър и двата отбора можеха да си тръгнат с трите точки. В 81-а минута силно играещият Брукс стреля и принуди Де Хея отново да спасява.

Минута преди края Юнайтед направи страхотна комбинация. Ерера пусна пас към Рашфорд, който чукна към Лингард и последният стреля в тялото на вратаря. И двамата под рамките на вратите направиха много силен мач.

В 92-та минута Бегович обаче бе преодолян. След пробив отляво Погба центрира и Рашфорд овладя на гърди преди да стреля отблизо - 2:1.