Арда постигна първата си победа в битката за седмото място в плейофите на родното първенство. Кърджалийският отбор обърна у дома Ботев (Пловдив), за да спечели с 2:1 и да завоюва първите си три точки от повече от месец насам.

За последно това се бе случило на 6 април срещу Славия.

"Жълто-черните" пристигнаха в Кърджал ис мисълта за предстоящия на 15 май финал за Купата на България срещу Лудогорец, но това не им попречи да поведат след малко повече от 30 минути футбол.

Уме Емануел се възползва от грешка на Принц Окезие, за да преодолее Анатоли Господинов за 1:0. Окезие сбърка още веднъж рано в през второто полувреме, но този път не фатално.

Комбинация между резервите Тонислав Йорданов и Борис Тютюков завърши с изравнителен гол с глава на втория - 1:1 в 64-ата минута, а пет минути преди края всичко отиде по дяволите за пловдивчани.

Центриране от корнер стигна до Пламен Крачунов, който стреля с глава, топката се отби в Йонас Там и така Арда поведе с 2:1 след автогол.

Арда е девети с 44 точки, изоставайки на една от Ботев и ЦСКА 1948, които са съответно осми и седми.