Словения направи нова и много важна крачка към класиране за Евро 2024. В ключов мач от Група "Н" балканците спечелиха с 3:0 срещу Финландия, който бе и пряко конкурент за челните места.

В 16-ата минута Бенямин Шешко откри резултата с точно изпълнена дузпа, свирена за нарушение на Лео Вайсанен срещу Андраж Шпорар.

Именно двамата нападатели бяха отговорни и за втория гол в мача. Той дойде в 28-ата минута, когато Шпорар отне топката от противников играч и я подаде на Шешко, който напредна и отбеляза второто си попадение днес.

В добавеното време резервата на гостите Маркус Форс не изчисти топката достатъчно добре при центриране от корнер и така Ерик Янжа успя да оформи крайното 3:0.

След петата си победа в този квалификационен цикъл Словения продължава да води в групата, но вече с актив от 16 точки, докато Финландия е на третото място с 12 спечелени пункта.

На второ място е Дания с 13, но по-късно тази вечер скандинавците излизат срещу Казахстан и могат да наваксат, но не и да изместят словенците от върха в групата.